Czcionka
Wersja kontrastowa

O stadionie

O stadionie

Przebudowa stadionu rozpoczęła się w maju 2016 roku
Oddanie obiektu do użytku i oficjalne otwarcie odbyło się w październiku 2017 roku
Całkowita wartość projektu: 34 795 299,00 PLN
Wartość dofinansowania: 10 000 000,00 PLN

Infomacje techniczne:

Płyta stadionu - bieżnia 400 m, ośmiotorowa o nawierzchni syntetycznej typu "fullpur", dwukierunkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku o nawierzchni syntetycznej, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, infrastruktura elektryczna i elektroniczna dla tablic wyników i przyrządów pomiarowych, oświetlenie, nagłośnienie, odwodnienie bieżni.


Strefa rozgrzewkowa - sześciotorowa 150 m bieżnia, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, rzutnia do pchnięia kulą, skocznia do skoku o tyczce, przenośna rzutnia rozgrzewkowa do rzutu oszczepem, bieżnia ze sztucznej trawy.


Widownia - stała trybuna główna zadaszona jednostronnie 140 mx15m z siedziskami na 1370 miejsc, zadaszenie z lekkiej konstrukcji nad budynkiem i trybunami z przeszkleniem, oświetlenie, nagłośnienie oraz monitoring trybun.

Budunek techniczny - dwukondygnacyjny budynek połączony z trybuną główną o łącznej powierzchni użytkowej 1 494 m2. Na pierwszej kondygnacji znajdują się zespoły szatniowo-sanitarne (w tym dla osób niepełnosprawnych), sanitariaty, pokój badań antydopingowych, szatnie sędziów, pokoje klubowe, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokój pierwszej pomocy, biuro zawodów, pomieszczenia gospodarcze. Na drugiej kondygnacji znajdują się pomieszczenia dla spikera i RTV, sędziów oraz biura zawodów.

Na skróty do najważniejszych działów

Nasi sponsorzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.