Czcionka
Wersja kontrastowa

Aktualności

Informacja nt. zajęć rehabilitacyjnych

Drodzy Klienci!

Chcemy podkreślić, że MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie traktuje osoby niepełnosprawne ze szczególną uwagą i należytą troską. Od lat Spółka angażuje się w liczne akcje charytatywne, wspiera aukcje i specjalne wydarzenia na rzecz osób niepełnosprawnych. MOSiR dba także o możliwość udziału osób z niepełnosprawnością ruchową w wydarzeniach organizowanych przez Spółkę, bądź odbywających się w obiektach zarządzanych przez Spółkę. Na wszystkich imprezach organizowanych na stadionie Arena Lublin zawsze są wyznaczone specjalne miejsca dla takich osób, z dogodnym dojazdem i dobrą widocznością. Remontując w ostatnim czasie stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie zadbaliśmy o specjalne wejścia, podjazdy i miejsca dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Ale – co dla nas – szczególnie istotne, dokładamy wszelkich starań, żeby osoby niepełnosprawne (nie tylko ruchowo) mogły bez przeszkód korzystać z obiektów prowadzonych przez Spółkę, zwłaszcza z obiektów basenowych.

W związku z opisywaną sytuacją należy podkreślić, że ceny biletów wstępu dla osób niepełnosprawnych nie uległy zmianie.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem osoby niepełnosprawne z udokumentowaną niezdolnością do samodzielnej egzystencji powinny przebywać na terenie pływalni z opiekunem, który jest zwolniony z opłaty. Mają też Państwo możliwość skorzystania z dodatkowych 15 minut czasu przeznaczonego na przebranie się. Korzystacie Państwo z tego prawa, wchodząc z dziećmi do szatni, pomagając im się przebrać i przygotować do kąpieli, a po skorzystaniu z usługi - w wysuszeniu i ponownym ubraniu. Te zasady niezmiennie panują w naszych obiektach.

Uporządkowana została za to sytuacja z korzystaniem z basenów przez osoby prowadzące w naszych obiektach działalność gospodarczą, czyli taką, na której te osoby zarabiają. Chodzi o to, żeby wszystkie takie osoby byly traktowane równo i sprawiedliwie.

Niestety niektórzy rehabilitanci chcą obarczyć tym kosztem rodziców czy opiekunów osób niepełnosprawnych. Jeśli rodzice lub opiekunowie nie chcą się na to zgodzić, proponują im alternatywne rozwiązanie: bez konieczności zakupu tzw. biletu instruktorskiego to rehabilitanci wcielą się w rolę opiekuna i – tym samym – wejdą na basen za darmo. Tyle, że wtedy rodzic czy rzeczywisty opiekun zostanie pozbawiony możliwości bezpłatnego wejścia i np. przebrania niepełnosprawnego dziecka w szatni. Powstaje też pytanie, kto wówczas sprawuje rzeczywistą opiekę nad niepełnosprawnym. Z prawnego punktu widzenia: rehabilitant, który wszedł z osobą niepełnosprawną jako opiekun.

Należy podkreślić, że w przypadku lekcji nauki pływania czy zajęć prowadzonych przez niektórych rehabilitantów nie ma takich sytuacji, bo instruktorzy czy rehabilitanci kupują tzw. bilet instruktorski, a rodzice czy opiekunowie wchodzą bezpłatnie, czyli tak, jak być powinno. Niestety są też rehabilitanci, którzy pozbawiają rodziców czy opiekunów takiej możliwości, korzystając z ich bezpłatnego wejścia.

Jako, że troska o osoby niepełnosprawne jest dla nas niezwykle ważna, wychodzimy z inicjatywą do wszystkich osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, a także ich rehabilitantów/terapeutów. Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy specjalny bilet dla rehabilitanta/terapeuty za 20 zł za godzinę. Dodatkowo w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 14:00 – 14:45 będzie obowiązywała promocja na bilet dla rehabilitanta/terapeuty w cenie 10 zł za godzinę. Z oferty będzie można skorzystać po uprzedniej rezerwacji w Punkcie Obsługi Klienta. Oferta ta wejdzie w życia w przeciągu kilku następnych dni, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Na skróty do najważniejszych działów

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.