Czcionka
Wersja kontrastowa

2. Lubelski Duathlon

Duathlon to rodzaj dwuboju, który tworzą dwie dyscypliny: kolarstwo i biegi. Zawody rozpoczyna bieg na dystansie ok. 5,5 km, po czym zawodnicy przesiadają się na rowery i pokonują ok. 12,5 km, a zmagania kończy ponownie bieg, tym razem długości ok. 2,5 km. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi - jak na miasto - przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne.

Pierwsza edycja Lubelskiego Duathlonu odbyła się 23 września 2018 roku podczas otwarcia nowego parku przy ul. Zawilcowej. Impreza była częścią oficjalnych obchodów 700 - lecia naszego miasta. Udział w nim wzięło prawie 200 uczestników, w tym 50 dzieci. Lubelski Duathlon jest jedyną tego typu imprezą organizowaną na terenie Lublina, przez co cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy i rowerzystów. Na starcie pierwszej edycji stanęli m. in. przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej, lubelskiego środowiska naukowego, zawodnicy znanych grup kolarskich i triathlonowych oraz amatorzy z Lublina i regionu.

Poza wyścigiem dla dorosłych odbędzie się ponownie rywalizacja najmłodszych duathlonistów. Trasa będzie składała się z dwóch etapów: bieg i jazda na rowerze. Dystans zostanie dostosowany do wieku uczestników.

Zachęcamy do udziału!

Regulamin zawodów znajduje się w zakładce "REGULAMIN"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do nas! Profil FB Wydarzenie FB

 

*Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.*

Nasi sponsorzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności .
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.