Czcionka
Wersja kontrastowa

Wystawy

Jan Paweł II - Sportowiec i turysta

18 maja z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II chcielibyśmy zaprosić do ponownego odwiedzenia wystawy pt.: "Jan Paweł II. Sportowiec i Turysta", którą przygotowaliśmy i otworzyliśmy jesienią ubiegłego roku.
 
Wystawa ta cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny o czym świadczyć może wypożyczenie jej m.in.: stowarzyszeniu Polonii we Włoszech. 
 
Wystawa powstała dzięki wsparciu firmy PGE Dystrybucja, przy współpracy z Archiwum Kurii Metropolitalnej oraz pod patronatem Jego Ekscelencji Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Jego Eminencji Arcybiskupa Lubelskiego Stanisława Budzika przedstawia sportowe i turystyczne pasję największego z polaków. Lublin jest miastem, które w sposób nierozerwalny łączy się z osobą Papieża Polaka, a pamięć o Nim, jako o Profesorze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest wciąż żywa środowisku akademickim i w świadomości wszystkich mieszkańców naszego miasta, dlatego też raz jeszcze zapraszamy do odwiedzenia Centrum Historii Sportu w Lublinie i poznanie fragmentu życia Jana Pawła II, które przedstawiliśmy w przygotowanej przez nas wystawie. 

Na skróty do najważniejszych działów

Nasi sponsorzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.