Czcionka
Wersja kontrastowa

Aktualności

Sezon Lublin 2018: Popłyńmy razem kajakami

Niemal 280 wydarzeń mają do wyboru mieszkańcy Lublina, którzy wezmą udział w tegorocznym Sezonie Lublin. Siódma edycja, zaplanowana w dniach 27 kwietnia – 6 maja, będzie szczególna ze względu na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapisy ruszają 13 kwietnia na stronie www.sezon.lublin.eu lub w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Przez 10 dni mieszkańcy i turyści naszego miasta mogą bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z ponad 30. partnerami mieszkańcy mają okazję odwiedzić najbardziej znane obiekty turystyczne Lublina oraz wziąć udział w licznych spotkaniach i prelekcjach tematycznych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w ramach Sezonu Lublin 2018 zaprasza na spływy kajakowe Bystrzycą.

 

Sobota, 28 kwietnia:

EKO-SPŁYW
Tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy udział w Eko-spływie. Każdy z 25 uczestników akcji dostanie do dyspozycji kajak 2-osobowy lub 1-osobowy,a także worek na śmieci.

11.00 – 7 osób - 2 kajaki 2-osobowe, 3 kajaki 1-osobowe
11.30 – 6 osób - 2 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe
12.00 – 6 osób - 2 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe
12.30 – 6 osób - 2 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe

 

Sobota, 5 maja:

Rodzinny Spływ Kajakowy
Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Spływie Kajakowym, w którym może wziąć udział 40 osób, w 15 kajakach 2-osobowych i dziesięciu 1-osobowych. Malownicza trasa i niezbędna dawka emocji dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

11.00 – 10 osób - 4 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe
11.30 – 10 osób - 4 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe
12.00 – 10 osób - 4 kajaki 2-osobowe, 2 kajaki 1-osobowe
12.30 – 10 osób - 3 kajaki 2-osobowe, 4 kajaki 1-osobowe

 

Scenariusz obu spływów:

  • zbiórka zapisanych osób – godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 (według zapisów), wypożyczalnia sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9,
  • pracownik MOSiR przewozi busem uczestników spływu wraz z kajakami do Prawiednik, gdzie następuje wodowanie kajaków i początek spływu,
  • uczestnicy samodzielnie w indywidualnym tempie płyną Bystrzycą, a następnie przez Zalew Zemborzycki. Można w przerwie zorganizować sobie piknik na brzegu we własnym zakresie,
  • koniec spływu nastąpi w wypożyczalni sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków, gdzie należy oddać kajaki wraz z pobranym wyposażeniem najpóźniej do godz. 16.00.

Uwaga: osoby do 13 roku życia uczestniczą wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich; ubezpieczenie we własnym zakresie; należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę

 

WAŻNE INFORMACJE:

  • Kalendarium wydarzeń, pełna lista partnerów oraz aktualne informacje na temat programu Sezonu Lublin 2018 są dostępne na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu.
  • Zapisy na wybrane imprezy prowadzone będą od 13 kwietnia za pośrednictwem strony i stacjonarnie w biurze obsługi Sezonu Lublin, które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
  • Aby umożliwić udział w wydarzeniu, jak największej liczbie osób, każdy uczestnik będzie mógł zapisać się maksymalnie na 2 wydarzenia.
  • Podczas rezerwacji należy wypełnić formularz i podać numer telefonu, na który zostanie przesłany SMSem kod umożliwiający dokonanie rezerwacji.

Na skróty do najważniejszych działów

Nasi sponsorzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności .
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.