Czcionka
Wersja kontrastowa

Aktualności

Bike Park będzie ponownie otwarty

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie przekaże Fundacji Rozwoju Sportu w użyczenie tor rowerowy Bike Park.

Wybrane elementy toru zostaną przez Spółkę wyremontowane i udostępnione mieszkańcom. W pierwszym etapie prace remontowe obejmą tor BMX Racing, gdzie pierwsze działania odbędą się jeszcze przed wakacjami.

- Rozmawialiśmy ze środowiskiem kolarskim w sprawie zasad funkcjonowania obiektu. Analizowaliśmy różne rozwiązania, ostatecznie zdecydowaliśmy powierzyć zarządzanie obiektem Fundacji Rozwoju Sportu, która ma bogate doświadczenie i współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi. Wierzę, że dzięki zaproponowanym działaniom, ten teren będzie tętnił życiem i zagwarantuje nam wiele sportowy emocji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszym krokiem do ponownego uruchomienia Bike Parku będzie remont, który przeprowadzi MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. Prace obejmą górkę startową i najważniejsze elementy toru BMX Racing. Dodatkowo na obiekcie pojawią się kamery monitoringu w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

W przypadku drugiej części Bike Parku Spółka zleci ekspertyzę sprawdzającą stan torów i urządzeń do Slopestyle i Dirt Jumping. Ze względu na stan obiektu ta część na razie będzie oddzielona i wyłączona z użytkowania. Stan obiektu będzie zbadany, wnioski z ekspertyzy będą stanowiły podstawę do podjęcia dalszych decyzji.

W połowie 2014 r. Bike Park został wyłączony z użytkowania. Specjaliści potwierdzili, że obiekt, który miał służyć amatorom ekstremalnej każdy na rowerze, jest w złym stanie technicznym i korzystanie z niego mogłoby być niebezpieczne dla użytkowników.

Nasi sponsorzy

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności .
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.